REZERVACE VSTUPENEK NELZE - přijďte včas, začínáme přesně dle programu.
Po začátku představení nepouštíme.
Kontaktní informace, fakturační údaje, ... Město Písek  
LOUTKOVÉ DIVADLO Nitka Písek
Akce je podporována městem Písek.         
Aktuální program Divadlo - historie spolku O hercích Kontakty Repertoár      
Untitled Document
   
Untitled Document
 
Dagmar Černá
statutární zástupce souboru

Někdo by řekl, že Dáša má výrazný smích. Omyl. Dáša je výrazná úplně ve všem. Její loutkoherecké schopnosti a zvučný hlas zavinily to, že vyniká zejména v mužských rolích. Není mužské role, co by Dáša nezvládla. Její lovec mamutů Šklíba, byl tak autentický, že jej raději zabili již v druhém dějství. Zazářila jako Vasil v pohádce Míša Kulička, ve Vánoční koledě zastane 3 mužské role a mohli bychom pokračovat. Ženy zvládá také, zejména má ráda role čarodějnic. Že pro divadlo dýchá, svědčí i fakt, že mu věnuje každou volnou chvilku.
Vladimír Černý
 
Vláďa je muž mnoha talentů. Zvukař, osvětlovač, fotograf, textař, ale pozor také skvělý herec! Jeho Skřehule a Šišma ve hře Lovci mamutů byly tak nezapomenutelné a měly takový úspěch, že si Vláďa od té doby role pouze vybírá! Pro vaši smůlu ho nyní „osobně“ na jevišti moc neuvidíte… za to však můžete všemi smysly vychutnávat jeho práci, která se může laikovi zdát neviditelná, ale dotváří atmosféru našich pohádek. A my se bez ní neobejdeme! Děkujeme.
František Poklop

Kdyby mělo loutkoherectví umělecký směr náš Franta by patřil mezi jeho zakladatele. Umělec tělem i duší, je velkým přínosem nejen pro loutkoherectví, ale pro divadélko jako takové. Není diváka, který by neznal jím vytvořené kulisy, loutky, kresby a hlavně našeho Pierota. Ztvárnil nespočet rolí, ale v srdcích diváků je určitě zapsán jako „žívák“ Ebenezer Scrooge z Vánoční koledy, nespoutaný a divoký lovec mamutů Rváč, laskavý kmotříček z Broučků a žoviální ovčák z Čerta a Káči.
 
Štěpánka Skuhrová

Nejmladší členka spolku, pro nás zatím nepopsaný list. Štěpánka má za sebou premiéru v pohádce Míša Kulička a nemůže se dočkat dalších rolí. Sbírá zkušenosti od starších kolegů, přináší nám nový vítr do plachet.
Václav Kouba

Nejčerstvější člen je náš Vašík, mužská posila do ansáblu. Spolehlivý, zodpovědný, mladý muž, se smyslem pro humor okoření každou zkoušku. Jeho první rolí bude drak v pohádce Drak Hadrak a další budou následovat. Vašík svým vzezřením bude pastvou pro oči nejenom malých divaček, ale i jejich doprovodů.
Lenka Kuchařová

Na své si přijdou i kluci a tatínkové. Když vstoupí na scénu Lenka s princeznou Majkou, nebudete vědět, která je hezčí. Lenka se k nám připojila před nedávnem, ale i tak si zvládla získat srdce diváků. V pohádce Kohoutek a slepička, dokonce zahraje hned několik zvířátek! Lenka je velice pracovitá, má příjemný loutkoherecký projev a tak se můžete těšit, že ji uvidíte více.
           

 
Jan Cimbura

Mistr přebrebtů, přeborník charakterních rolí a odborník na trapasy. Nedovedeme si představit naše divadélko bez Honzíka. On sám o sobě říká, že je „přicmrndálek“, ale přitom je nezapomenutelný v roli lovce mamutů Mamutíka, v roli Kuby z pohádky Jak Kuba čaroval, jako tatínek z Broučků a nesmíme zapomenout na Vánoční koledu a jeho role písaře a Ducha Vánoc letošních. A co teprve kohout z Míši Kuličky, ten v jeho podání, probudí i mrtvého. Honzík je srdce na dlani, náš nevyčerpatelný energetický zdroj.
Šárka Venclíková

Cimrmanovský herecký chameleon Ota Plk je v porovnání s naší Šárkou naprostý amatér. Šárka se dokáže vtělit do zcela rozmanitých postav než mrknete okem. Od rolí nevinných princezen, přes čerta, zlou sudičku, mazanou lišku, hodnou Janinku po lovce mamutů Ochúně a vzápětí je zase milou vypravěčkou... Zkrátka a dobře Šárka je prostě multifukční. Velmi oblíbená je v jedné z pohádek O pejskovi a kočičce, kde ztvárňuje typický manželský kozí pár, znuděného Celestína a milující Lízu.
Ludmila Doubková
účetní souboru

Jemná, decentní dáma s velkým srdcem, která ovládá moment překvapení. Z uťáplé babičky v Červené Karkulce si bez problémů odskočila do lovce mamutů Huňáče s takovou vervou, že jí ani vlastní vnoučata nepoznala. Ač je Liduška ve skutečném životě již několikanásobnou babičkou, nebojí se i mladých rolí. Svou žoviálností a vitálností okouzlí oko každého diváka. Pro děti je nejznámější v roli kočičky z pohádek O pejskovi a kočičce. Liduška je nejzkušenější členkou LS Nitka, naší stálicí a my jsme rádi, že ji máme.
           

 
Ludmila Prášková

Liduška bere svou práci paní učitelky tak zodpovědně, že prostřednictvím Píseckých pověstí, seznamuje malé i velké diváky o tajemstvích našeho města, které by jinak mohly zůstat skryty. Staré příběhy nejen napsala, a zrežírovala, ale také v nich sama účinkuje. V Pověstech je pro nás nezapomenutelná v roli hejkala a drbny, ale Lída zvládá i mužské role. Od lovce mamutů Ňouru, po kohoutka až k velmi populárnímu pejskovi z pohádek O pejskovi a kočičce. Liduška má nezaměnitelný hlas a je oživením každé pohádky.
Mirka Baronová

První, koho uvidíte při vstupu do našeho divadélka, je naše Mirka. Mirka je dáma s velkým srdcem a milým úsměvem, jejíž životním posláním je rozdávat lásku a radost. Je pro nás nepostradatelnou členkou, která byť se již aktivně nezúčastňuje loutkoherectví, pomáhá všude, kde je třeba. Pamětnice všech našich her, přináší do spolku svou laskavost a vnitřní sílu. Děkujeme.
Lucie Zemanová

Jestli někdo klame tělem, tak je to naše Lucka. Svou jemností je zcela dokonalá jako Beruška v Broučích, ovšem pozor - Lucka umí střílet i z děla! Jako Stromouš náš všechny přesvědčila, že není radno si s ní zahrávat. Navíc umí i cestovat v čase a jako Duch Vánoc minulých vám může ukázat, jak jste prožili loňské Vánoční svátky (a nejen ty loňské). Zvládne i mužské polohy, což prokázala v Lovcích Mamutů, kde hrála Veverčáka.
           
 
 
 

https://loutkovyfestivalpisek.cz/
 Kde nás najdete?  NAJDETE NÁS na facebooku?
    Kontaktní informace, fakturační údaje, ...   NAJDETE NÁS na facebooku?  
   

LOUTKOVÉ DIVADLO Nitka Písek najdete na adrese Bakaláře 43/6,
397 01 Písek (vchod vedle Charity) nebo na mapy.cz

 

LOUTKOVÉ DIVADLO Nitka Písek najdete i na facebook.com >>>

 
 
 
 

BELLA NOVA s.r.o.
Hračky Karlova ul.
Milan TUREK s.r.o.
Zlatnictví LA GOLD
manželé LAUROVI
účetní firma:
Ing. Kamil Řebřina - EPOS
MARIE INTERiÉRY